ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΒΙΝΤΕΟ: Η Σασουόλο «πολιόρκησε» την Τζένοα, αλλά έμεινε στο… Χ

Σ’ ένα παιχνίδι όπου είχε 28 τελικές και 74% κατοχή της μπάλας, η Σασουόλο δεν μπόρεσε να επιστρέψει στις νίκες, παραχωρώντας ισοπαλία 1-1 στην Τζένοα για την 20ή αγωνιστική της Serie A.

Σε μία από τις ελάχιστες επισκέψεις τους στα καρέ του Κονσίλι, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 7ο λεπτό με υπέροχο τακουνάκι του Ντέστρο μετά από ασίστ του Εκούμπαν.

Η συνέχεια ανήκε εξ ολοκλήρου στη Σασουόλο, με τους παίκτες του Αλέσιο Ντιονίσι να «κατασκηνώνουν» στην αντίπαλη περιοχή και να απειλούν συνεχώς με κύριους εκφραστές τους Μπεράρντι και Ντεφρέλ.

Τελικά, το γκολ της ισοφάρισης ήρθε στο 55ο λεπτό με τον Μπεράρντι, και παρά τις προσπάθειες των γηπεδούχων στα τελευταία 30 λεπτά της αναμέτρησης, η ανατροπή δεν ήρθε ποτέ.