ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΒΙΝΤΕΟ: «Πέρασε» από το Μπρέντφορντ η Γιουνάιτεντ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πέρασε «καθαρά» από την έδρα της Μπρέντφορντ, επικρατώντας με 3-1 και με δύο ματς περισσότερα έμεινε στο -1 από την Τότεναμ.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο επέστρεψε και παρότι δεν σκόραρε, επέστρεψαν και τα καλά αποτελέσματα για τους «κόκκινους διάβολους». O «CR7» αντικαταστάθηκε από τον Ραλφ Ράνγκνικ στο 70’ και έδειξε δυσαρέσκεια, όμως ο Γερμανός τεχνικός έσπευσε να του μιλήσει και όλα καλά.

Η Γιουνάιτεντ έπαιξε καλά μόνο στο δεύτερο και σκοράροντας τρία γκολ ξεπέρασε το εμπόδιο της Μπρέντφορντ και παρέμεινε κοντά στο Champions League.

Ο Ντε Χέα χρειάστηκε να κάνει μια σειρά από επεμβάσεις για να κρατήσει το 0-0 σε ένα πρώτο ημίχρονο στο οποίο οι φιλοξενούμενοι απείλησαν μόλις μια φορά, με μακρινό σουτ του Νταλότ. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως, όλα πήγαν μέσα. Στο 55’ ο Φρεντ βρήκε με σούπερ μπαλιά τον Ελάνγκα και εκείνος κοντρόλαρε και με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

Στο 62’, σε μια κόντρα που ξεκίνησε ο Ρονάλντο με τρομερή πάσα με το στήθος, ο Μπρούνο Φερνάντες κουβάλησε και έδωσε σε κενό τέρμα στον Γκρίνγουντ για το 0-2. Το τρίτο γκολ πέτυχε στο 77’ ο Ράσφορντ με ωραίο τελείωμα μέσα από την περιοχή έπειτα από αδιανόητη προσπάθεια του ΜακΤόμινεϊ, για να διαμορφώσει το τελικό 1-3 μειώνοντας για την Μπρέντφορντ ο Τόνεϊ.στο 85′.